poniedziałek, 22 Styczeń, 2018

Pomorskie atrakcje

Baszta Czarownic Słupsk

5 0
Baszta Czarownic Słupsk W Słupsku mieszkańcy oraz turyści mogą zwiedzać Basztę Czarownic, która jest miejscową nazwą Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. W chwili obecnej jest to ekskluzywne miejsce, jednak jeszcze jakiś czas (więcej)

1 0
Bobięcino – Jezioro Bobięcińskie Niedaleko Miastka znajduje się słynne Jezioro Bobięcińskie Wielkie, które oprócz swojej dość oryginalnej nazwy, posiada naprawdę bardzo dużą powierzchnię, pozwalającą na uprawianie licznych sportów wodnych. Słodkowodny (więcej)

1 0
Rewa – Na piechotę przez morze Decydując się na wakacje w Rewie można tutaj skorzystać z wielu atrakcji, zarówno tych organizowanych jak i również takich, które przygotowała sama natura. Warto wiedzieć, (więcej)

0 0
Hel – Dzień Ryby Hel słynie z tego, że znajduje się na samym koniuszku Półwyspu Helskiego. To niewielkie miasteczko posiada jakby dwie części. Jedna jest typowym portem, do którego przypływają (więcej)

0 0
Gdańsk – Kościół Świętego Jakuba Jest to jeden z najstarszych kościołów w Gdańsku, który pochodzi już z początku XV wieku. Świątynia została wzniesiona przez tutejszych żeglarzy, a na początku miała (więcej)

0 0
Gdańsk – Dom pod Murzynkiem Dom pod Murzynkiem, który powstał mniej więcej w pierwszej połowie XVIII wieku, został on wzniesiony w typowym rokokowym stylu. Jego pierwszym właścicielem był Krzysztof Strzycki, (więcej)

0 0
Sopot – Rondo Czesława Niemena Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Czesław Niemen był naprawdę wielkim polskim wykonawcą. Dlatego w Sopocie jedno z rond zostało nazwane jego imieniem (więcej)

1 0
Sopot – Legenda Czerwonych Gitar Odwiedziny Trójmiasta zazwyczaj skupiają się najbardziej na Gdańsku, myśląc iż w pozostałych miejscowościach, czyli w Gdyni i Sopocie nie ma nic ciekawego. Oczywiście są to (więcej)

0 0
Gdańsk – Biblioteka Gdańska Pan Biblioteka Gdańska PAN, znajduje się przy ulicy Wałowej. Obiekt budowlany ma już ponad 100 lat, ponieważ wzniesiono go już w 1905 roku i rzeczywiście jego (więcej)

0 0
Gdańsk – W Królestwie Jachtów Z okazji 1000-lecia miasta, powstała malownicza Przystań jachtowa Marina Gdańsk. Do całego zamieszania w infrastrukturze doszło w 1997 roku. Okazuje się, że jest to jednak (więcej)
Nie znaleźliśmy żadnych lokalizacji
Nie mogliśmy zrozumieć lokalizacji
  • - Upewnij się, że wszystkie nazwy ulic i miejscowości są napisane poprawnie.
  • - Upewnij się, że adres zawiera nazwę i stan
  • - Spróbuj wpisać kod pocztowy
Szukaj
Reset

Pomorskie atrakcje

Pomorze od razu może kojarzyć się nam z Trójmiastem, czyli Sopotem, Gdańskiem, a także Gdynią. Jednak oprócz tych trzech popularnych i największych na Pomorzu miast, możemy odkryć jeszcze wiele ciekawych perełek.

Jeśli rzeczywiście zechcemy zacząć zwiedzać pomorskie atrakcje od Trójmiasta, to postawmy nie tylko na zabytki takie jak architektura, a także Stare Miasto, ale również warto wybrać się na przykład na Wyspę Sobieszowską. Nie tylko złapiemy tutaj silny kontakt z przyrodą, ale również możemy wynająć kwatery w atrakcyjnych cenach.

Na pewno dzieci byłyby bardzo zadowolone z wizyty w Aquaparku, który znajduje się w Sopocie, a także w Akwarium Gdyńskim. Tam na żywo można zobaczyć morskie żyjątka z całego świata. Wybierając się na Pomorze nie można ominąć również Szymbarku. A co w nim takiego się znajduje? Słynny odwrócony dom, do którego wchodzą tylko śmiałkowie.

Wydaje się, że nie wyróżnia się on niczym innym od pozostałych mieszkań, jedynie tym, że stanął on na głowie, ale wchodząc do niego, wiele osób zaczyna mieć problemy z błędnikiem. Jeśli jednak komuś atrakcje pomorskie kojarzą się tylko i wyłącznie z morzem, to na pewno warto zajrzeć do Ocean Park, który znajduje się we Władysławowie.

Może się również okazać, że zdobywcy przygód będą chcieli odwiedzić jedyna w swoim rodzaju jaskinie, która znajduje się na terenie całego Niżu Europejskiego. A mowa jest o Grotach Mechowskich, które powstały w wyniku ostatniego zlodowacenia na terenie Polski. Przejście przez tą jaskinię na pewno będzie bardzo dużą frajdą.

MIASTA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM:

Atrakcje w miastach na literę B
Brusy atrakcje, Bytów atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę C
Chojnice atrakcje, Czarna Woda atrakcje, Czarne atrakcje, Czersk atrakcje, Człuchów atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę D
Debrzno atrakcje, Dzierzgoń atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę G
Gdańsk atrakcje, Gdynia atrakcje, Gniew atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę H
Hel atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę J
Jastarnia atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę K
Kartuzy atrakcje, Kępice atrakcje, Kościerzyna atrakcje, Krynica Morska atrakcje, Kwidzyn atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę L
Lębork atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę Ł
Łeba atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę M
Malbork atrakcje, Miastko atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę N
Nowy Dwór Gdański atrakcje, Nowy Staw atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę P
Pelplin atrakcje, Prabuty atrakcje, Pruszcz Gdański atrakcje, Puck atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę R
Reda atrakcje, Rumia atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę S
Skarszewy atrakcje, Skórcz atrakcje, Słupsk atrakcje, Sopot atrakcje, Starogard Gdański atrakcje, Sztum atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę T
Tczew atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę U
Ustka atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę W
Wejherowo atrakcje, Władysławowo atrakcje,

Atrakcje w miastach na literę Ż
Żukowo atrakcje,