wtorek, 16 Styczeń, 2018

Kopuły – Alvernia Studios

Nieporaz – Kopuły – Alvernia Studios

Poszukując niezwykłych miejsc, które są nowoczesne, a równocześnie charakteryzują się oryginalną architekturą. Jednym z takich miejsc jest Alwernia Studios w Nieporazie.

Jest to najnowocześniejsze studio filmowe w całym kraju. Jego pierwszym inicjatorem był Stanisław Tyczyński, znany z tego, że był już również właścicielem RMF FM.

Inwestycja powstała dzięki specjalnemu programowi unijnemu o nazwie Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Rozwijała się ona bardzo szybko, ponieważ w 2012 roku z tego względu również została ona uhonorowana nagrodą w kategorii „Innowacyjny projekt – Rozwiązanie Innowacyjne”.

Konkurs był organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Nieporaz, który znajduje się blisko Krakowa, ma bardzo dobre połączenie z miastem dzięki autostradzie A4.

Okazuje się, że nie jest to jednak jedyna siedziba Alwernia Studios. Drugie miejsce zajęte przez wytwórnię filmową znajduje się w Warszawie. Projekty, które są tutaj realizowane dotyczą przede wszystkim filmów fabularnych.

Oprócz tego, produkuje się tutaj materiały filmowe o charakterze reklamowym, czy duże projekty muzyczne. Alwernia Studios zapewne jest znana także wielbicielom gier Video.

Warto dodać, że cała Alwernia Studios składa się z trzynastu charakterystycznych kopuł, niektórym przypominającym igloo. Wytwórnia filmowa została rozmieszczona na działce użytkowej o powierzchni ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych.

Dzięki tej wytwórni powstają filmy nie tylko polskie, ale również międzynarodowe.

POKAŻ MAPĘ ...
głosów: 0
0

Powiedz nam, jak dla Ciebie możemy się poprawić?

+ = Oblicz działanie...

Jak oceniasz to miejsce:

 

Możesz również zobaczyć: