piątek, 23 Luty, 2018

Atrakcje w terenie zalesionym

Nie znaleźliśmy żadnych lokalizacji
Nie mogliśmy zrozumieć lokalizacji
  • - Upewnij się, że wszystkie nazwy ulic i miejscowości są napisane poprawnie.
  • - Upewnij się, że adres zawiera nazwę i stan
  • - Spróbuj wpisać kod pocztowy
Szukaj
Reset

Któż z nas nie lubi spacerów po czystym i zielonym lesie?

Chyba takich osób, które nigdy nie były w lesie jest naprawdę bardzo mało. A to oznacza przede wszystkim to, że lubimy wypoczywać na łonie natury, tylko z różnych względów korzystamy z tych dobrodziejstw, które mamy przecież w zasięgu ręki.

Pewnie osoby, uwielbiające miasto zastanawiają się w ogóle jakie możemy znaleźć atrakcje w lesie.

Okazuje się, że bez różnych sklepów, zabytków, a także centrów rozrywki, możemy znaleźć ich całą masę. Jeśli ktoś lubi zbierać owoce albo grzyby, to las jest idealnym miejscem do tego celu stworzonym. Ponadto samą atrakcją w lesie jest oczywiście sam las, a także klimat jaki jest przez niego tworzony.

Wystarczy wejść do lasu iglastego, żeby poczuć się orzeźwionym, natomiast do lasu liściastego, aby poczuć ukojenie swoich nerwów.

Skąd to się bierze?

Przede wszystkim z olejków eterycznych wyzwalanych przez konkretne gatunki drzew. Nawet zaleca się pewnym osobom z problemami ciśnieniowymi, żeby spacerowały jak najwięcej po konkretnych lasach.

Ale w lesie atrakcje mogą być jeszcze inne. Niektóre z nich podchodzą pod ochronę przyrody, dlatego nazywane są wtedy rezerwatami, lub parkami krajobrazowymi. Wynika to przede wszystkim z ich wyjątkowości. Zwykle rosną w nich bardzo ciekawe gatunki drzew lub roślin, a także lasy te są zamieszkiwane przez niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt.

Ponadto takie rezerwaty cieszą się naprawdę wspaniałymi krajobrazami. Dla ludzi przygotowano specjalne ścieżki dydaktyczne do ich zwiedzania.

Złoto Gór Opawskich – Głuchołazy atrakcje

3 0
Głuchołazy – wydobywanie złota Wszyscy, którzy poszukują złota i chcą się w ten sposób wzbogacić, na pewno historię o Głuchołazach przeczytają bardzo uważnie, lub już doskonale wiedzą, co takiego tam (więcej)

0 0
Olsztyn – Maszt na Pieczewie – najwyższa budowla w kraju Olsztyn to wyjątkowe miasto pod wieloma względami. Do wielu różnych trakcji w tym mieście należy zaliczyć też maszt znajdujący się (więcej)

1 0
Olsztyn – Park w Jakubowie W skład Osiedla Wojska Polskiego wchodzi Jakubowo, które jest administracyjną częścią Olsztyna. Na jego terenie usytuowany jest Park Jakubowo, który obejmuje obszar około 1500 ha. (więcej)

0 0
Olsztyn – Park Kusocińskiego Praktycznie w centrum Olsztyna, a dokładniej pomiędzy ulicami Głowackiego, Leonharda, Kołobrzeskiej oraz Piłsudskiego znajduje się jeden z największych parków w całym Olsztynie. Wspomniany park powstał na (więcej)

0 0
Nieporaz – Kopuły – Alvernia Studios Poszukując niezwykłych miejsc, które są nowoczesne, a równocześnie charakteryzują się oryginalną architekturą. Jednym z takich miejsc jest Alwernia Studios w Nieporazie. Jest to najnowocześniejsze (więcej)

0 0
Zawoja – Źródła i potoki Babiej Góry Babia Góra jest miejscem całym czas odgrywanym przez turystów. Każdy z pewnością chciałby odkryć na szlakach Babiej Góry jak najwięcej. Jest to masyw (więcej)

0 0
Kraków – Galeria rzeźb Bronisława Chromego W Krakowie znajdują się słynne rzeźby tutejszego artysty – Bronisława Chromego. Wśród tych rzeźb znajdują się na przykład Smok pod Wawelem. Tak samo na (więcej)

0 0
Bochnia – Puszcza Niepołomicka Jeśli ktoś naprawdę bardzo lubi kontakt z naturą, to nie powinien pomijać takiego miejsca jakim jest Puszcza Niepołomicka. Jest ona znana już od bardzo dawna. Pierwsze (więcej)

0 0
Moryń – Głaz „Oliwny” Ktoś kto lubi bardzo różne legendy z pewnością będzie zainteresowany ciekawymi bajkami na temat powstania Głazu Oliwnego. Jest to istna legenda o Czarcie Zełku, który przebywał (więcej)

0 0
Olsztyn – Budynek socjalny oczyszczalni ścieków z XIX w. W Olsztynie blisko jeziora Długiego postawiono w XIX wieku oczyszczalnie ścieków. Dokładniej jej lokalizacja znajdowała się na obszarze Lasu Miejskiego, i (więcej)

0 0
Olsztyn – Góra Biakło (Mały Giewont) Nie trzeba wcale wybierać się do Zakopanego, żeby móc wejść na Giewont. Można tak naprawdę wspiąć się na niezwykle podobny szczyt, który swoim kształtem (więcej)

0 0
Olsztyn – Spacer po poligonie Zapewne nie każdy z przybywających do Olsztyna wie, że znajdował się w nim do niedawna 100-hektarowy poligon. Było to dokładnie w latach 80 – tych, (więcej)

1 0
Olsztyn – Dwór (XVIII/XIX w.) Bardzo interesującym punktem każdej podróży turystycznej w okolice Olsztyna wydaje się być dwór datowany na XVIII/XIX wiek. W dokumentacji historycznej występuje on pod nazwami Dworek (więcej)