piątek, 23 Luty, 2018

Atrakcje w górach

Nie znaleźliśmy żadnych lokalizacji
Nie mogliśmy zrozumieć lokalizacji
  • - Upewnij się, że wszystkie nazwy ulic i miejscowości są napisane poprawnie.
  • - Upewnij się, że adres zawiera nazwę i stan
  • - Spróbuj wpisać kod pocztowy
Szukaj
Reset

Wśród Polaków można wymienić naprawdę bardzo dużo osób, które przynajmniej raz na rok lub na sezon zimowy, musi pojechać w Góry. Bierze się to przede wszystkim z tego, że jest to region, w którym rzeczywiście można złapać niesamowite pokłady energii.

Co najważniejsze, jest to idealny sposób na poprawienie swojej kondycji fizycznej. W końcu podchodzenie pod różne bardziej lub mniej strome zbocza, to jest nie lada wyzwanie.

Chyba najbardziej popularniejszymi górami w Polsce są Tatry. A za zimową stolicę znowu uznane jest Zakopane, w którym to życie turystyczne tętni niemalże przez cały rok. Jeśli ktoś lubi podziwiać góry wyłącznie z daleka, wcale nie mając ochoty obcować z nimi bliżej, to można przecież na Krupówkach posmakować tradycyjnej góralskiej kuchni, a także zakupić góralskie serki zwane oscypkami.

Ale jeśli chcemy jednak posmakować wszystkie atrakcje w górach, to już najlepiej jest się wybrać na górskie szlaki. Jednym z najczęściej odwiedzanych szlaków, jest szlak prowadzony do Morskiego Oka.

Aby tam się przedostać należy najpierw pieszo przejść około 8-9 kilometrów krętym asfaltem. Istnieje również możliwość podjechania bryczką. Nad Morskim Okiem przebywa bardo duża liczba turystów. Śmiałkowie wybierają się stąd nad Czarny Staw, albo po to, żeby zdobyć Rysy.

Najwyższy szczyt w Tatrach po Stronie Polskiej. Pamiętajmy, że w górach atrakcje są również dostosowane do pory roku. Mianowicie latem, można więcej zwiedzać szlaki na pieszo, natomiast większość osób spędza czasu na stokach narciarskich.

Złoto Gór Opawskich – Głuchołazy atrakcje

3 0
Głuchołazy – wydobywanie złota Wszyscy, którzy poszukują złota i chcą się w ten sposób wzbogacić, na pewno historię o Głuchołazach przeczytają bardzo uważnie, lub już doskonale wiedzą, co takiego tam (więcej)

0 0
Koniaków – Ochodzita i Koczy Zamek Koniaków słynie nie tylko z Koniakowskich koronek, ale również z dwóch całkiem wysokich gór: Ochodzita i Koczy Zamek. Wyższa jest Ochodzita, która wznosi się (więcej)

1 0
Karpacz – Hotel Gołębiewski Chyba o Hotelach Tadeusza Gołębiewskiego słyszał każdy. Należą one do bardzo ekskluzywnych i jednocześnie wybitnie drogich obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych. Nawet pobyty w Hotelu Gołębiewskim można było wygrywać (więcej)

0 0
Karpacz – Krucze Skały, Sowia Dolina Z doliny Płomnicy, na zboczu można obserwować granitognejsowi wychodnie skał, które osiągają w pewnych punktach wysokość nawet do 25 metrów. Ten ciąg skał nazywany (więcej)

0 0
Zakopane – Babki mleczarki pod Giewontem Giewont jest jednym z najczęściej odwiedzanych szczytów przez turystów w Zakopanem. Jednak nie każdy interesuje się dokładnie co znajduje się wokoło góry. A można (więcej)

0 0
Zakopane – Kominiarski Wierch Wędrując po pasmach znajdujących się w pobliżu Zakopanego, bardzo często wybieramy się na najbardziej znane góry, takie jak Kasprowy Wierch, Giewont czy też Gubałówka. A warto (więcej)