piątek, 23 Luty, 2018

Atrakcje na wsi, agroturystyka

Nie znaleźliśmy żadnych lokalizacji
Nie mogliśmy zrozumieć lokalizacji
  • - Upewnij się, że wszystkie nazwy ulic i miejscowości są napisane poprawnie.
  • - Upewnij się, że adres zawiera nazwę i stan
  • - Spróbuj wpisać kod pocztowy
Szukaj
Reset

W czasach, w których żyjemy, dzieci za największą atrakcję uważają różne gry komputerowe, a także przeszukiwanie portali internetowych. Dlatego, jeśli oznajmimy im, żeby pojechały na wieś na przykład do swoich dziadków, to uważają, że jest tam bardzo nudno. A totalna katastrofa jest wtedy, kiedy okaże się, że na wsi również nie mają zasięgu z Internetem.

W związku z tym są aż dwa rozwiązania. Albo zostawić dziecko w mieście, żeby przesiedziało praktycznie całe wakacje w swoim pokoju przed komputerem, albo pokazać, że wieś wcale nie musi być nudna. Do tego celu najlepsze jest na pewno wybranie się do gospodarstwa agroturystycznego.

Tam atrakcje na wsi kojarzą się przede wszystkim z bliskim obcowaniem z naturą. Jeśli na takim gospodarstwie trzymane są również zwierzęta, to będzie dla wszystkich jeszcze większą frajdą. Tym bardziej, jeśli będą to na przykład konie, na których można jeździć, albo owce, przy których będzie można pomóc. Ponadto zazwyczaj na wsi atrakcje kojarzone są z kulinariami. Swojskie wyrabianie kiełbasy, jej wędzenie, a co ciekawe niektórzy smakosze własnych nalewek, także odwiedzają tutejsze regiony.

Na przykład w górskich wsiach nauczymy się wyrabiać oscypki, a także inne sery. A na Kaszubach znowu nauczymy się robić najlepsze placki ziemniaczane. Czym byłoby spędzanie wakacji na wsi bez innych atrakcji takich jak pieczenie kiełbasek i kartofli przy ognisku, jak i również grzybobranie, gdy tylko nastanie czas babiego lata. Chodzenie na jagody i maliny również wchodzi w grę.

7 0
Polanów atrakcje – Święta Góra Wiele miejscowości w Polsce posiada swoją mroczną historie lub owiane jest tajemniczymi legendami, które z dziada pradziada przekazywane jest na kolejne pokolenia, już od czasów (więcej)

0 0
Wapno – Zatopiona kopalnia W Wapnie w 1911 roku zaczęto budowę drugiej co do wielkości kopalni głębinowej, z której wydobywano sól kamienną. Z tego właśnie miejsca wydobywano niemalże rekordową ilość soli, (więcej)

0 0
Wolisko atrakcje – Żubry Szukając gdzieś w Polsce miejsca, gdzie będzie można złapać prawdziwy kontakt z dziką naturą, najlepiej jest się wybrać do Puszczy Boreckiej, która rozlega się na Mazurach. (więcej)

0 0
Waniewo – Kładka przez Narew Przez całą rzekę Narew od 2009 roku przechodzi kładka edukacyjno-przyrodnicza, która jest jednocześnie elementem Narwiańskiego Parku Narodowego. Jest ona niewiele dłuższa od kilometra (o pięćdziesiąt (więcej)

0 0
Ruiny Monasteru – Tajemnicze ruiny monasteru Ruiny Monasteru, czyli wschodniego klasztoru możemy podziwiać na północny zachód idąc z kierunku Werchraty. Według historyków, jego geneza mogła mieć początek już nawet w XII (więcej)

0 0
Ludwikowice Kłodzkie Atrakcje O Ludwikowicach Kłodzkich nie słyszy się często. A jest to jedna z najbardziej malowniczych wsi, zlokalizowana w równie pięknych Górach Sowich. Chociaż osoby lubiące przyrodę trafiają tu (więcej)

0 0
Tylicz – Mofeta w Tyliczu Pasjonaci geologii i innych nauk o naszej Ziemi, mogą zobaczyć bardzo ciekawe zjawisko, którym jest wydobywanie się dwutlenku węgla z wnętrza Ziemi. Takie twory nazywane (więcej)

0 0
Łososkowice – Malownicza wieś pod Krakowem Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, można było odczuć, że większość osób przeprowadzało się ze wsi do dużych miast. W tej chwili tempo życia, spaliny, hałas (więcej)

0 0
Pławowice – Rzeczpospolita poetów Majątek, który został nazwany Pławowice, leży nieopodal Krakowa. Do stolicy małopolski jest zaledwie 25 kilometrów. Była to siedziba przez kilka wieków Morstinów. Natomiast całą genezę tego (więcej)

0 0
Połczyn-Zdrój – Luisenbad (informacja tylko dla dorosłych) Połczyn Zdrój jest chętnie odwiedzany przez kuracjuszy, którzy chcą nieco bardziej podreperować swoje zdrowie. Okazuje się, że nie jest to pospolite tylko i (więcej)

0 0
Jarosławiec – Ośrodek Wczasowo-Rehabilitacyjny „Arka” Jarosławiec jest niewielką nadmorską miejscowością znajdującą się między Darłowem, a Ustką. Można tutaj dojechać do słynnego ośrodka wczasowo-rehabilitacyjnego Arka. Jego dokładna lokalizacja znajduje się pomiędzy (więcej)

0 0
Przelewice – na lewo bambus na prawo sekwoja Przelewice niegdyś były własnością Conrada von Borsiga. Był to niemiecki posiadacz hut, a zarazem pasjonata drzew. To był jego pomysł, żeby właśnie (więcej)

0 0
Krzywa atrakcje – Banica wieś Ktoś, kto chociaż raz znalazł się w Beskidach wie, że tutejsze wioski są naprawdę bardzo tajemnicze. Kryją one w sobie bardzo dużo interesujących historii, które (więcej)

0 0
Olsztyn – Budynek socjalny oczyszczalni ścieków z XIX w. W Olsztynie blisko jeziora Długiego postawiono w XIX wieku oczyszczalnie ścieków. Dokładniej jej lokalizacja znajdowała się na obszarze Lasu Miejskiego, i (więcej)

1 0
Olsztyn – Dwór (XVIII/XIX w.) Bardzo interesującym punktem każdej podróży turystycznej w okolice Olsztyna wydaje się być dwór datowany na XVIII/XIX wiek. W dokumentacji historycznej występuje on pod nazwami Dworek (więcej)